Srpski forum o daewoo automobilima.

PrijemPrijem  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Brojcanik KM sata

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Laycan
Početnik
Početnik

Broj poruka : 10
Datum upisa : 24.01.2015

PočaljiNaslov: Brojcanik KM sata   Sre Maj 13 2015, 14:30

Potrebna mi je mala pomoc.Imam Nubiru 1999 god i imam problem sa brojcanikom kilometara.Radi nekih 20-30-40km onda ne radi 2-3km onda opet radi 5-6km i tako u krug. Bio sam kod elektricara i rekao mi je da kupim novu instrument tablu i problem resen.Kaze da su zubi na zupcaniku nekom polomljeni i da zato ne radi.Ali meni nije jasno ako su polomljeni zubi kako predjem i do 50 km a da ne stane da vrti???Ako je slomljen i jedan zub na nekom zupcaniku on bi prestao da vrti kada dodje do njega,zar ne?Inace kilometar sat i sat od obrtaja rade savrseno samo brojcanik kilometara ne radi kako treba!Molim za pomoc ako je neko imao slican problem!?Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Sub Jul 18 2015, 14:09

Au niko nema bas nikakvo resenje??? glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 792
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Sub Jul 18 2015, 14:41

Moje mišljenje je da ista sajla okreće i kilometar sat i meri kilometre na brojčaniku.Proveri prego GPS-a dali ti pravilno očitava te pređene kilometre.Nema u čemu da bude drugo problem nego u sajli,pinjonu koji ide u menjac ili u instrument tabli...A kako je kod naših majstora obično promeniš bespotrebno druge dve stvari dok ne nađu u čemu je pravi problem No
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik

Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Ned Jul 19 2015, 18:13

Tu ne postoji sajla sat je elektronski! mene je na nubiri zezao obrtomer i resio sam bez problema. Uzeo sam celu tablu  imam sat brzinomer ispravan ako zelis dogovoricemo se! samo da se setim u kojoj je kutiji.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Pon Jul 20 2015, 16:21

Juce sam resio problem tj bar mislim da jesam.Skinuo ins.tablu,skinuo km sat i rastavio ga koliko sam mogao,pregledao sve i skontao da majstor nije u pravu,svi zupcanici su ok,unutra sve ko novo.Ali kad sam montirao skontao sam da cetiri srafica koja drze km sat za tablu imaju los kontakt ili su bili popusteni(nisam obracao paznju kad sam skidao smeh )Ocistio sam onda sve kontakte i sklopio je,montirao nazad i juce nekih 15km je radila sasvim ok i bez greske, voznja a videcu za kasnije. Ako me opet bude zezala ne preostaje mi nista drugo nego menjanje cele table. glavom u zid U svakom slucaju hvala vam na pomoci. 
wik_so cucemo se ako mi bude trebao sat ili cu uzimati celu tablu.
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Čet Jul 23 2015, 15:39

E cvrc sam resio problem smeh . Posle 30tak kilometara isti problem glavom u zid ,vise ne znam sta da radim wacko .Ubedjen sam da je problem negde u nekom kontaktu,samo ne mogu da nadjem gde.Mislim da cu da odem kod drugog elektricara da vidim sta ce on reci?! Usput jel neko od vas zna gde se tacno nalazi pinjon na nubiri 99god? Mislim da je na kucistu menjaca ali gde?
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik

Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Pet Jul 24 2015, 21:22

Pinjon se nalazi na kucistu menjaca sa gornje strane pokraj biraca !
Nazad na vrh Ići dole
Laycan
Početnik
Početnik

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   Pon Apr 24 2017, 10:20

wik_so jel imas jos instrument tablu i koliko trazis za nju?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Brojcanik KM sata   

Nazad na vrh Ići dole

Brojcanik KM sata
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc oko sata za pritisak ulja.
» Rasturanje km sata pug 206
» Problem sa sajlom kilometar sata